לוגו יריב גולן השקעות נדלן

השקעות נדל”ן קטנות – אילו סוגים יש?

השקעות נדלן קטנות
תוכן עניינים

השקעות נדל”ן קטנות הן השקעות בסדר גודל של 50,000 – 100,000$. בארץ הסכום הזה הוא כמעט בלתי אפשרי להשקעה בנכס (בטח שלא דירת מגורים), אך בארה”ב למשל – סכום זה הוא סכום ריאלי להשקעה בנכס שיניב לכם הכנסה חודשית שוטפת. ישנם כמה וכמה סוגי השקעות נדל”ן קטנות שלא דורשות מכם להמציא את כל סכום הנכס מראש ובעצמכם, אלא מאפשרים לכם בדרכים יצירתיות ובקנה מידה הרבה יותר גדול מאשר בארץ – ליהנות מהכנסה פסיבית או בבעלות פרטית או בבעלות משותפת.

 להלן מספר אפשרויות השקעה יצירתיות וחכמות שיעזרו לכם להגדיל את ההון שלכם ואולי אפילו לקנות עוד נכסים בעתיד:

קבוצת השקעה (Investment group)

כשאתם משקיעים כאנשים פרטיים, אתם משתמשים באפשרויות הפיננסיות ובידע העומדים לרשותכם. לרוב האנשים אין הון עצמי גדול מספיק כדי לרכוש בניין משרדים או מרכז חנויות או קומפלקס של 50 דירות מגורים. השקעה כזו מחייבת הון גדול וגם ניסיון בהשקעות שלפעמים לוקח שנים רבות להגיע אליו. מאידך, לרובם גם אין מספיק הון עצמי כדי לרכוש נכס פרטי כמו דירה או בית –  לפעמים אפילו לא את הסכום הראשוני לפני משכנתא.

קבוצת השקעה זו דרך נהדרת לשלב את היכולות הפיננסיות של מספר אנשים יחד עם מומחי נדל”ן שמביאים את הידע המקצועי שלהם, וביחד לרכוש נכס מסחרי או פרויקט גדול.

ברגע שקבוצה כזו מתארגנת, מספר משקיעים קטן יחסית שכל אחד מביא איתו $50,000 בלבד, יכולה לרכוש בניין של מיליון דולר. סביר להניח שאף אחד מהמשקיעים בקבוצה לא יוכל במהלך חייו לרכוש בניין כזה בעצמו ולא רק מסיבות כלכליות. ביצוע חקר שוק מעמיק על אזור ההשקעה, איתור נכסים פוטנציאליים, ניהול משא ומתן ובדיקת הנכס על כל מרכיביו, הן מהמצב הפיזי של הנכס ועד לדוחות הכלכליים – דורשים ידע וניסיון רב שרק איש נדל”ן מקצועי יכול לספק.

השקעה בקרנות נדל”ן (REIT)

קרנות נדל”ן הן תאגידים שמחזיקים נדל”ן מניב. בפורטפוליו שלהן ישנם סוגים שונים של נכסים כמו בנייני משרדים, מבני תעשיה ולוגיסטיקה, קניונים, מרכזי מסחר, בנייני דירות, מלונות, מתקני שירותי בריאות ועוד. קרנות אלה משתמשות בכספי המשקיעים בכדי לרכוש נכסים אשר מייצרים הכנסה מבוססת דיבידנד ונזילות יומית. הקרנות רוכשות את הנכסים בעזרת כספי המשקיעים וההלוואות אותן היא לוקחת. כל המשקיעים שותפים בקרן הנאמנות לפי חלקם בקרן, כלומר לפי סכום הכסף אותו השקיעו בקרן.

ניתן להשקיע גם סכום של אלפים בודדים וליהנות מתשואות של נדל”ן ללא הצורך להפעיל את האופרציה בעצמו כמו שיצטרך לעשות בהשקעה של דירה להשכרה לדוגמה.

יתרון נוסף הוא שקרנות נדל”ן משקיעות במספר רב של נכסים כך שהן יוצרות תיק השקעות מגוון ומבזרות את ההשקעה. הן נסחרות בבורסה כמניה רגילה ומתנהגות כמו כל מניה אחרת ולא כמו נכסי נדל”ן פיזיים לצורך העניין.  החסרון הגדול של קרנות הנדל”ן הוא שהתשואות הממוצעות שלהן נמוכות משמעותית מהחזקה ישירה של נכס נדל”ן, כיון שהן מניות לכל דבר ונתונות לתנודות המסחר בבורסה.

השקעה בקרן של יזמי נדל”ן

קרנות אלו הן קרנות השקעה פרטיות של יזמי נדל”ן אשר אינן נסחרות בבורסה.

הן מאגדות תחתן משקיעים אשר רוצים להשקיע בנדל”ן אך לא מעוניינים להשקיע בבורסה אלא ישירות בחברות אשר בונות או רוכשות פרויקטי נדל”ן לטווח ארוך. כספי ההשקעה אינם נזילים עד למימוש ההשקעה. במידה ותרצו את כספכם בחזרה, הוא יוחזר לכם (במידה והכל הלך כמתוכנן) כולל תשואה על אותה ההשקעה. בניגוד לקרנות נדל”ן הנסחרות בבורסה, כאן תוכלו להחליט כמה אתם משקיעים ובאילו קרנות – החל מקרנות קטנות המשקיעות בסכומי קטנים ועד קרנות המשקיעות במיליונים רבים.

לסיכום, יש מגוון אפשרויות להתחיל להשקיע בנדל”ן ללא הון עצמי גדול. הון קטן יכול להפוך די מהר וללא מאמץ להון גדול יותר. ולמי שבכל זאת מעוניין להיות בעלים בלעדיים של נכס פרטי, זה אולי ישמע לכם חלומי, אבל בארה”ב – גם טווח הסכומים הנ”ל יכול לשמש לרכישת נכס שיניב לכם הכנסה חודשית שוטפת. אז למה אתם מחכים?

הירשמו לניוזלטר וקבלו מידע וטיפים למשקיעים בארה"ב

לקבלת מידע ולתיאום פגישה השאירו פרטים:

נכסים להשקעה
עוד מידע באותו נושא

גלו איזה תשואה נוכל להציע לכם

למעבר לסימולטור החכם שלנו לחצו על הכפתור

דילוג לתוכן